www.suncity.sk > ZELENÉ POTRAVINY - VݎIVA > Mladý Jačmeň - Barley Juice 200g > 8588004234437 KONTAKTNÉ ÚDAJE
 
Kojenecke a dojcenske oblecenie Internetovy obchod www.suncity.sk
Kojenecke a dojcenske oblecenie E-shop www.suncity.sk Výber podža určenia
Kojenecke a dojcenske oblecenie E-shop www.suncity.sk Cenník SUNCITY, s. r.o.
»» prezrite si nᚠcenník
Kojenecke a dojcenske oblecenie E-shop www.suncity.sk Info pre zákazníkov
Ako u obchode nakupova
Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov
Kojenecke a dojcenske oblecenie E-shop www.suncity.sk PREČÍTAJTE SI...
» Stévia – chválená i zatracovaná
» Kličky = Život
» Prečo kradnú opice drevené uhlie?
» List Zákazníka - Názory na Magneter
» Odborné výsledky s Magneterom
» Panennský kokosový olej
» Cukrovka, diabetes mellitus a kokosová diéta.
» Topinambur a trávenie
» ODKYSLENIE ORGANIZMU - ZÁKLADY
» Kurkuma - terapautické účinky a možné interakcie
» Chudnutie prirodzene
» Young pHorever / Supergreens / - Skúsenosti
» Rozhovor o zdraví
» Zdravie v novom svetle
» Alkalizujúca strava
» Kalendár užívania produktov Energy
» Vedeli ste o klíčkoch ?
» Recepty na kličky
» Správná životospráva
» Ako som umravnila môj cholesterol
Kojenecke a dojcenske oblecenie E-shop www.suncity.sk
Mapa stránok
Odporúčame
www.zdravie-sk.eu

Mladý Jačmeň - Barley Juice 200g

8588004234437 45,00 €
37,50 € bez DPH
Krajina pôvodu: USA
Balené na Slovensku !!! Kvalita je Garantovaná !!!


NAJLACNEJŠIE !!!!!!

Zelený jačmeň je výživový doplnok zo sušenej šavy z výhonkov z mladého jačmeňa. Je to výnimočný koncentrát bohatý na široké spektrum výživných látok s pozitívnym účinkom na žudský organizmus. Jedna lyžička prášku zodpovedá približne 50-60 gramom čerstvej vytlačenej šave zeleného jačmeňa. Komerčné prípravky, ktoré obsahujú sušené listy sú menej koncentrované a obsahujú balastné látky, ktoré môžu znižova vstrebatelnos niektorých látok. Minerálne látky, vitamíny, enzýmy a vláknina sa v ňom nachádzajú v prirodzenej forme a sú preto v tele lepšie využitežné ako zo syntetických preparátov. Všetky tieto látky priaznivo pôsobia najmä pri udržiavaní acidobázickej rovnováhy a pri redukčnej diéte.

Čo obsahuje?
V zelených lístkoch mladého jačmeňa sa nachádza neuveritežné množstvo minerálov a vitamínov. Japonský farmaceut a vedec, Dr. Yosihide Hagiwara, ktorý 20 rokov svojho života venoval tomu, aby našiel „rastlinu najbohatšiu na výživné látky", označil za túto rastlinu práve výhonky mladého jačmeňa. Prišiel na to, že keď lístky jačmeňa dosiahnu 25-35 cm obsahujú mimoriadne množstvo vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, cukrov a vláknin, ktoré sú esenciálne pre správne fungovanie organizmu. Keďže sa tieto živiny nachádzajú v rastline v prirodzenej forme, viazané na organické zlúčeniny, sú vo vyššej miere využitežné pre naše telo ako syntetické vitamíny a anorganicky viazané minerálne látky, ktoré sa nachádzajú vo väčšine výživových doplnkov. Sýto zelenú farbu majú lístky vďaka vysokému obsahu chlorofylu, ktorý má dezodoračné a dezinfekčné účinky.
Sušená šava z mladých zelených lístkov jačmeňa je jedinečný koncentrát výživných látok. Má vežmi vysoký obsah bielkovín, minerálov a vláknin:

Priemerná výživná hodnota (v 100g sušenej šavy z mladých lístkov jačmeňa)
Energetická hodnota 1026 kJ/ 245 kcal
Bielkoviny 34,4 g
Sacharidy 26,8 g
z toho cukry 18,9 g
Tuky 0,13 g
z toho nasýtené mastné kys. 0,13 g
Vláknina 4,3 g
Minerálne látky 29,6 g

Nᚠorganizmus si pre svoje optimálne fungovanie udržiava mierne zásadité (bázické) prostredie. Keď naše vnútorné prostredie je prekyslené (acidické) konzumáciou nevhodných potravín, stresom, znečisteným životným prostredím atď. rovnováha v našom tele je porušená a zaažujú sa orgány. V tkanivách sa hromadia kyseliny a nevylúčené, v mnohých prípadoch pre telo škodlivé látky. Tým sa naša acidobázická rovnováha ešte viac posúva na kyslú stranu. Nemáme šancu si obnovi túto rovnováhu, kým si nezmeníme aspoň našu stravu. V tom nám pomáha zelený jačmeň, ktorý vďaka vysokému obsahu minerálov pomáha nášmu telu dosta sa z tohto začarovaného kruhu a zoptimalizova si acidobázickú rovnováhu.
Zelený jačmeň je aj bohatým zdrojom bielkovín a svojím obsahom prevyšuje naše bežné potraviny:
Potraviny Bielkoviny v 100g
Sušená šava z mladých lístkov jačmeňa 34,4 g
Zelený šalát 1 g
Kravské mlieko plnotučné 3,2 g
Údený losos 18,3 g
Varené bravčové stehno 29,4 g
Syr gouda 24,9 g
Praženica 13,7 g

Rastlinné bielkoviny v sušenej šave zo zelených lístkov mladého jačmeňa sú asi na 90% využitelné pre nᚠorganizmus a obsahujú 18 z 22 esenciálnych aminokyselín. Tieto proteíny sú hlavnými stavebnými zložkami enzýmov v rastline.
Viac ako 20 enzýmov bolo identifikovaných v zelenom jačmeni, medzi nimi:
alfa-mannozidáza
kataláza
beta-galaktozidáza
cytochrómoxidáza
beta-glukozidáza
nitrátreduktáza
acidická fosfatáza
peroxidáza
aspartátaminozidáza
superoxiddismutáza, atď.
Okrem minerálnych látok je zelený jačmeň bohatý aj na vitamíny. Nasledujúce vitamíny a minerálne látky boli identifikované v mladých lístkoch jačmeňa:
Vitamíny Minerálne látky
Beta-karotén Bór
Biotín Draslík
Cholín Chlór
Kyselina listová Chróm
Niacín Fosfor
Pantoténová kyselina Horčík
Vitamín A Jód
Vitamín B1 Mangán
Vitamín B2 Selén
Vitamín B6 Síra
Vitamín B12 Sodík
Vitamín C Zinok
Vitamín E Železo
Vitamín K Vápnik

Pozoruhodný je vysoký obsah vápnika, horčíka, železa, vitamínu C, vitamínu A atď. v porovnaní s bežne konzumovanými potravinami:

Potraviny Vápnik v 100g Horčík v 100g Železo v 100g Vitamín C v 100g
Sušená šava z mladých lístkov jačmeňa 465 mg 305 mg 10 mg 540 mg
Kravské mlieko plnotučné 113 mg 10 mg 0 mg 0 mg
Syr gouda 700 mg 29 mg 0,2 mg 0 mg
Pomaranč 40 mg 10 mg 0,1 mg 53,2 mg
Jablko 6 mg 5 mg 0,1 mg 4,6 mg
Špenát 30 mg 25 mg 0,8 mg 8,4 mg
Zelený šalát 17,5 mg -- 0,5 mg 21,6 mg

Sušená šava z mladých lístkov jačmeňa je plnohodnotná a vzácna potravina, ktorá obsahuje v optimálnom pomere široké spektrum výživných látok s pozitívnym účinkom na žudský organizmus. Ešte raz treba zdôrazni, že minerálne látky a vitamíny sa nachádzajú v zelenom jačmeni v prirodzenej, organicky viazanej forme a sú pre telo ažko nahraditežné anorganickými sožami minerálnych látok a chemicky pripravenými vitamínmi z výživových doplnkov.

Indikácie, zdravotné problémy
Dr. Yosihide Hagiwara, „otec" zeleného jačmeňa, najviac skúmal a skúšal účinky sušenej šavy z mladých lístkov na žudský organizmus. Podža jeho odporúčaní zelený jačmeň môže pomôc pri nasledujúcich zdravotných problémoch, indikáciách:
• kožné problémy,
• pigmentové fžaky, vyrážky,
• zápcha,
• anémia,
• znížená sexuálna potencia,
• zápach z úst, zapálené ďasná,
• stres,
• prevencia nahromadenia cholesterolu v stenách ciev,
• žalúdočný katar,
• zápal pankreasu,
• zvýšená kyselina v žalúdku,
• steatóza (stukovatenie), zápal, cirhóza pečene,
• užahčuje prácu srdca,
• pomáha spomali starnutie buniek,
• pomáha pri redukčnej diéte, pôstoch.

Odporúčané použitie

1 – 3 krát denne rozpusti jednu kávovú lyžičku v 2 dl vody alebo ovocnej šavy a vypi.
Na čo si treba da pozor
Na trhu existuje viacero prípravkov zeleného jačmeňa. Vo väčšine prípravkov nájdeme sušené a zomleté listy rastliny. Nᚠzelený jačmeň - Zelený život, ako sme už viac krát zdôrazňovali je vytlačená usušená šava z mladých lístkov. Jedná sa teda o vysoký koncentrát výživných látok, ktorý je 100% rozpustný vo vode. Vstrebatežnos a dostupnos vitamínov, minerálov a ostatných zložiek je v prípade takéhoto prípravku vyššia ako v prípade sušenej, zomletej rastliny. Ďalší faktor je pomer sušenia v prípade vytlačenej šavy (24:1) a sušenej rastliny (cca 5:1). Vysvetlíme si to na nasledujúcom príklade:
220 gramov prášku zeleného jačmeňa Zelený život zodpovedá:
220 g x 24 (pomer sušenia) = 5 280 g (5,28 kg) čerstvej vytlačenej šavy zeleného jačmeňa
220 gramov komerčného prípravku sušeného zeleného jačmeňa zodpovedá:
220 g x 5 (pomer sušenia) = 1 100 g (1,10 kg) čerstvých listov zeleného jačmeňa
5,28 kg : 1,10 kg = 4,8
To znamená, že rovnaké množstvo zeleného jačmeňa Zelený život zodpovedá minimálne 5 násobku komerčného prípravku, ktorý obsahuje sušené listy zeleného jačmeňa.

ALFALFA 120g
Alfalfa je výživový doplnok zo sušenej lucerny. V alternatívnej medicíne sa táto rastlina využíva už po stáročia vďaka vysokému obsahu látok, ktoré prispievajú k udržaniu zdravia alebo sa podielajú na jeho prinavrátení. Minerálne látky – vápnik, draslík, železo, fosfor, vitamíny – C vitamín, betakarotén, biotín ďalej izoflavóny, chlorofyl a vláknina sa v ňom nachádzajú v prirodzenej forme a sú preto v tele lepšie využitežné ako zo syntetických preparátov. Všetky tieto látky priaznivo pôsobia najmä pri udržiavaní acidobázickej rovnováhy, pri detoxikácii organizmu, v menopauze a pri liečbe chudokrvnosti.

História

Lucerna siata (Medicago sativa) pochádza z Ázie. Objavili ju Arabi, ktorí ňou kŕmili svoje kone. V Iráne sa táto rastlina pestovala už pred cca. 2500 rokmi. Aj názov alfalfa pochádza z arabčiny a znamená „otec všetkých potravín“. V alternatívnej medicíne sa táto rastlina využíva už po stáročia vďaka vysokému obsahu látok, ktoré prispievajú k udržaniu zdravia alebo sa podielajú na jeho prinavrátení. V tradičnej čínskej medicíne sa listy lucerny používali pri chorobách tráviaceho ústrojenstva a obličiek. V Indii ayurvédsky lekári používali pre podobné indikácie túto rastlinu, napr. pri tráviacich problémoch. Indiáni v Severnej Amerike používali lucernu na liečenie žltačky a na zvýšenie zrážanlivosti krvi.

Čo obsahuje?

Alfalfa je mimoriadne bohatá na bielkoviny, minerálne látky, vitamíny a chlorofyl. Rastlina obsahuje enzýmy: proteázy, lipázy, amylázy, invertázu, pektinázu. Ďalej obsahuje kyselinu salicylovú, kumarovú, hroznovú, flavonoidy, izoflavonoidy. Významné sú vitamíny: C, D, E, K, provitamín A, vitamíny skupiny B, minerálne látky: vápnik, draslík, železo, zinok, horčík, meď, selén, mangán, fosfor a vysoký obsah chlorofylu. Lucerna je aj vynikajúcim zdrojom vlákniny. Všetky tieto obsahové látky predurčujú lucernu na pomoc pri rôznych zdravotných problémoch.

Indikácie, zdravotné problémy

Alfalfa so svojím komplexným obsahom výživových látok môže pomôc pri posilnení imunitného systému, zvyšovaní fyzickej sily, zvýšení výkonnosti, a preto je vhodná pri rekonvalescencii, pre ažko fyzicky a psychicky pracujúce osoby, ako aj pre športovcov.
S vysokým obsahom chlorofylu môže by spojený všeobecne pozitívny efekt na nervovú sústavu ako aj detoxikačné účinky. Organicky viazané minerálne látky pomáhajú organizmu udržiava si zásadité prostredie, ktoré je potrebné pre správne a optimálne fungovanie všetkých buniek nášho tela.

Alfalfa sa najčastejšie používa pri nasledujúcich zdravotných problémoch:
• anémia,
• zlé trávenie,
• nechutenstvo,
• dna,
• artritída a reuma,
• vredová choroba žalúdka,
• osvedčuje sa aj pri neutralizácii kyslej žalúdočnej šavy,
• akútne a chronické zápaly močového mechúra.
Anémia
Chudokrvnos alebo málokrvnos môže by zapríčinená aj nedostatkom železa v organizme. Najčastejšou príčinou je chronická strata krvi, ako napr. počas menštruácie alebo pri žalúdočných vredoch a hemoroidoch. Všeobecnými symptómami sú únava, slabos a dýchavičnos. Lucerna vďaka svojmu vysokému obsahu železa môže pomôc v potrebnej substitúcii, resp. prísune chýbajúceho železa.

Dna
Dna bola známa ako choroba bohatých, lebo väčšinou na ňu ochoreli žudia, ktorí konzumovali hlavne mäso. Mäso, mäsové výrobky obsahujú veža purínov, ktoré zvyšujú koncentráciu kyseliny močovej v krvi. Kyselina močová sa vylučuje v podobe kryštálikov a usádza sa v kĺboch, kde vyvoláva zápal.
Zásaditá reakcia minerálnych látok lucerny môže pomôc zneutralizova kyselinu močovú, zvýši jej vyplavovanie z organizmu a tak zmierni symptómy dny.

Nechutenstvo, zlé trávenie
Enzýmy, ktoré sú schopné štiepi bielkoviny, tuky a škroby môžu užahči prácu nášho tráviaceho traktu, a tak pomôc pri trávení. Správnemu fungovaniu čriev prispieva aj vysoký obsah vláknin.

Kosti a zuby
Vďaka optimálnemu obsahu vápnika a ďalších minerálnych látok môže táto rastlina pomôc pri tvorbe kostí hlavne v puberte a klimaktériu po menopause, keď je nepostrádatežný zvýšení príjem organicky viazaného kalcia.

Menopauza
Menopauza väčšinou nastupuje medzi 45. a 55. rokom života žien. Vaječníky postupne znižujú tvorbu ženských hormónov (progesterón, estrogény), čo vedie k nepravidelnostiam až ku skončeniu menštruačných cyklov. Hlavne zmena v hladine ženských hormónov vyvoláva typické symptómy: návaly tepla, búšenie srdca, depresia, rýchla zmena nálad, pokles aktivity, osteoporóza atď. Alfalfa vďaka svojmu obsahu izoflavónov, ktoré v tele pôsobia podobne ako estrogén, môže zmierni niektoré nepríjemné príznaky menopauzy.


Odporúčané použitie

Počas 2 až 3 mesiacov 1 – 2 krát denne rozpusti jednu kávovú lyžičku v 2 dl vody alebo ovocnej šavy a vypi.
Po tomto období sa odporúča prestávka 1 mesiac.

Nežiadúce účinky, na čo si treba da pozor
Keďže sa jedná o široko dostupnú rastlinu, jej účinky boli málo klinicky overené, a indikácie, na ktoré sa lucerna používa, väčšinou vychádzajú z žudového liečitelstva. Na konzumáciu sa neodporúčajú semená alfalfy a tepelne neošetrené klíčky, keďže vo zvýšenej miere môžu obsahova látku L-kanaverín. Táto látka je podobná aminokyseline L-arginínu. V prípade opíc kanaverín vyvoláva autoimunitné ochorenie lupus erythematosus, u žudí môže zhorši stav pacientov s týmto ochorením.
Neodporúča sa dlhodobé užívanie bez prestávky. Lucerna sa najčastejšie užíva 2 až 3 mesiace a potom nasleduje minimálne 1 mesiac pauza.
PANAX GINSENG-Ženšen 100tbl
Panax ginseng je výživový doplnok s obsahom extraktu zo ženšenu. Táto rastlina (latinský názov Panax ginseng) sa používa v tradičnej čínskej medicíne už viac ako 2000 rokov. Bola známa a uznávaná aj medzi Indiánmi. Tradične sa používal na zvýšenie fyzickej a psychickej sily, ako afrodiziákum a na mnohé ďalšie zdravotné problémy. Tejto rastline pripisovali až magickú silu, bola ozajstným všeliekom. Moderná veda potvrdila mnohé jej účinky a stále ďalšie a ďalšie sú preskúmané.

História

Táto rastlina sa používa v Číne už viac ako 2000 rokov. Starí Číňania k nej prechovávali takú vežkú úctu, že jej koreň mohol zbiera iba samotný cisár. Koreň sa volá v čínštine jin-chen, čo znamená „ako človek“, lebo na pohžad pripomína žudskú figúru. Americký Indiáni nazývali túto rastlinu garantoquen, čo má podobný význam ako čínsky. Ginseng sa tradične používal na zvýšenie fyzickej, psychickej vitality a sexuálnej aktivity. Bol to ozajstný všeliek, ktorému pripisovali až magické účinky.

Čo obsahuje?

Súbor účinných látok, ktoré sa nachádzajú v koreni sa súhrnne volá ginsenozidy. Sú to triterpénové saponíny. Komplex týchto látok má rôznorodé pozitívne účinky na žudský organizmus, od povzbudzujúcich účinkov na nervový systém až po zníženie hladiny cukru v krvi. V tradičnej čínskej medicíne sa žen-šen používa na posilnenie Yang energie, na podporu cirkulácie, revitalizáciu a na posilnenie organizmu pri rekonvalescencii po dlhších chorobách.

Indikácie, zdravotné problémy

Vďaka ginsenozidom má koreň aj adaptogénne vlastnosti, čo znamená, že pomáha organizmu bojova proti stresu a vyrovnáva sa s ním. Žen-šen tiež vykazuje antioxidačný efekt, posilňuje imunitný systém a znižuje hladinu „zlého“ cholesterolu a cukru v krvi. Tieto účinky boli potvrdené už aj modernou medicínou v rámcii rôznych štúdií.

Antioxidačný efekt
Ginseng má silný antioxidačný efekt. Niektoré štúdie poukazujú aj na jeho schopnos chráni organimus pred oxidáciou LDL “zlého” cholesterolu a tak predchádza kôrnateniu ciev a z toho vyplývajúcich vážnych chorôb ako srdcový infarkt alebo mozgová mŕtvica.

Diabetes typu 2
Toto ochorenie sa väčšinou vyvíja vo vyššom veku. Pankreas produkuje inzulín, ale bunky, ktoré by mali reagova na tento hormón nie sú dostatočne citlivé. Následkom toho vychytávajú tieto bunky z krvi len málo cukru a jeho hladina sa zvyšuje. Z niektorých štúdií vyplýva, že ginseng môže znižova hladinu cukru v krvi, pričom ju nezníži na nebezpečne nízke hodnoty.

Imunitný systém
Štúdie tiež potvrdili pozitívny účinok žen-šenu na imunitný systém. Ginseng dokáže posilni imunitný systém, odpoveď organizmu na vakcínu proti chrípke a zvýši účinnos antibiotík pri liečení akútnej bronchitídy.

Odporúčané použitie

Jednu až dve tablety denne zapi primeraným množstvom tekutiny.

Na čo si treba da pozor

Na trhu existuje viacero prípravkov ginsengu. Treba rozlíši medzi prípravkami, ktoré obsahujú listy alebo koreň rastliny a prípravkami, ktoré obsahujú extrakty-výažky. V prvom prípade sa jedná o zomletú čas rastliny, kde množstvo ginsenozidov-účinných látok nie je známy a môže sa meni v každej jednej výrobnej dávke. V prípravkoch, ktoré obsahujú extrakty, sa nachádzajú výažky z koreňa alebo listov rastliny. Množstvo ginsenozidov v týchto extraktoch je štandardizované. Prípravok Zelený život-Panax ginseng obsahuje 100 miligramov 15%-ného štandardizovaného extraktu z ginsengu. Koreň rastliny vo všeobecnosti obsahuje približne 2 až 2.5 % ginsenozidov. To znamená:

1 tableta prípravku Zelený život-Panax ginseng obsahuje:

100mg x 0.15= 15mg ginsenozidov

Keď to prerátame na hmotnos koreňa rastliny, ktorá obsahuje tožkoto ginsenozidov dostaneme:

15mg / 2.5= 6 x 100= 600mg koreňa

To znamená, že 1 tableta prípravku Zelený život-Panax ginseng zodpovedá minimálne 600mg ginsengu.
Zdiela na: Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g - facebook.com Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g - twitter.com Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g - google.com Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g - digg.com Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g - yahoo.com Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g - squidoo.com
Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g   Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g
Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g   Mladý Ja\čmeň - Barley Juice 200g
Dátum pridania: 27.08.2008
Odporúčané produkty
Zobrazené ceny sú maloobchodné
E-mail a Heslo
Zabudol som heslo »»
NOVÁ REGISTRÁCIA Internetovy obchod - prihlasenie
Slovak
Objednávam InfoMail
Ak sa Vám tento produkt páči, môžete mu da bod:

Kojenecke a dojcenske oblecenie E-shop www.suncity.sk Nová ponuka Internetový obchod OKShop »
Kokosov\á múka BIO - 500g
Kokosová múka BIO - 500g
3,60 €
3,00 € bez DPH
 
Referencie na produkty
» Napíšte hodnotenie!
Kojenecke a dojcenske oblecenie E-shop www.suncity.sk Suncity rebríček
01.Zelený jačmeň tbl (75g-150 ks)
02.Kapsula Kyslej Kapusty 50 kus /bal 16 dňové
03.Zelený jačmeň- jemne mletý 250 g
04.GREEN MIX 9 x 20kus x 5g/bal
05.Mladý Jačmeň - Barley Juice 200g
06.Zelený jačmeň pastilky (150g-300 ks)
07.Prášok z Brokkoly 150g
08.Panax ginseng - ženšen 100 tab Zelený život
09.Konopný proteín BIO Iswari 250g